1200 harcerzy przemierzyło Szlak Światła!

W oczekiwaniu na Światło harcerze się nie nudzą! 1200 uczestników bierze udział w zlotowym programie: „Szlaku Blasku” – grze miejskiej oraz warsztatach duchowych.

„Szlak Blasku” to gra oparta na współpracy pomiędzy pionami i patrolami. Każdy z patroli przemierzał Zakopane w poszukiwaniu Siedziby Gildii, w których czekały na nich zadania. Harcerze mogli spróbować swoich sił między innymi w odlewaniu ołowianych kul, budowie lampionów czy tworzeniu witraży.

Gra nawiązywała do tegorocznego hasła BŚP: „Odważnie twórzmy pokój”. Algorytm gry zachęcał patrole do współpracy między sobą – to ona przyznawała uczestnikom najwięcej punktów.

Popołudniowe warsztaty duchowe przyciągnęły harcerzy chcących poznać tajniki dobrej komunikacji czy chcących nauczyć się przygotowywania ozdób świątecznych.

To nie koniec zlotowego dnia! Dziś o 18:00 rozpocznie się koncert zespołu Cisza jak Ta oraz pokaz filmowy dla zuchów.

fot. Piotr Rodzoch