Betlejemskie Światło Pokoju w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Obowiązkiem rządu jest sprawiać, aby wszyscy polscy obywatele żyli godnie, byli bezpieczni, by każdemu światło pokoju i szczęścia świeciło przez cały rok – powiedziała premier Beata Szydło po przyjęciu od harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju przekazała szefowej rządu 11-letnia Natalia z drużyny działającej w Szczepie Tęcza przy Instytucie Głuchoniemych w Warszawie.

Światło betlejemskie, Boże Narodzenie jest takim czasem, gdy mówimy o pokoju, o solidarności, wzajemnym poszanowaniu siebie  – powiedziała premier.

Razem z Naczelnikiem ZHP hm. Małgorzatą Sinicą w uroczystości wzięli udział harcerze, którzy biorą udział w programie „Ambasadorzy Światła”. Harcerze na spotkanie z premier Beatą Szydło przyjechali z Lipska, Nieporętu i Warszawy.

Płomień został rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie skauci przywieźli go do Wiednia, a stamtąd na Słowację. 11 grudnia, po słowackiej stronie Tatr, harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. Betlejemskie Światło Pokoju ma dotrzeć do każdego województwa. Betlejemska sztafeta potrwa do 24 grudnia.

Z Polski światło trafi na Ukrainę, Białoruś, do Niemiec, Rosji, Danii i na Litwę. Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju została zapoczątkowana w 1986 r. przez austriackich skautów, którzy przywieźli płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego do katedry wiedeńskiej. Stamtąd, dzięki skautom, płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *