Betlejemskie Światło Pokoju w Pałacu Prezydenckim

Prezydent Andrzej Duda w Pałacu Prezydenckim przyjął od harcerzy ZHP Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerzom podziękował za ich służbę.

Z całego serca dziękujemy wam za przyniesienie po raz 26. Betlejemskiego Światła Pokoju do Polski. Dziękujemy, że po raz drugi jako para prezydencka możemy w sposób symboliczny odebrać je dla Polski – powiedział prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odebrał od harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego Betlejemskie Światło Pokoju. 

Instruktorom dziękował za pracę z młodzieżą, pracę edukacyjną i przygotowanie młodych do dobrego życia.

To jest niezwykle ważne dzieło, to w którym bierzecie udział, to, które was kształtuje, przede wszystkim młodych harcerzy – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent dziękował harcerzom z ZHP za przeniesienie Betlejemskiego Światła Pokoju przez Polskę. W spotkaniu z udziałem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy wzięli udział przedstawiciele organizacji harcerskich, objętych honorowym protektoratem Prezydenta RP.

Dodaj komentarz