Betlejemskie Światło Pokoju w Sejmie!

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do sejmu! Marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu Światło przekazała Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica oraz  Ambasadorzy Światła z Lipska.

Podczas uroczystości Marszałek podziękował harcerzom za przekazanie Światła oraz życzył, aby nadal szerzyli jego tegoroczne hasło: „Odważnie Twórzmy Pokój”. Światło zostało ustawione w centralnym punkcie budynku, gdzie strzeże go Straż Marszałkowska.

Płomień został rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie skauci przywieźli go do Wiednia, a stamtąd na Słowację. 11 grudnia, po słowackiej stronie Tatr, harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. Betlejemskie Światło Pokoju ma dotrzeć do każdego województwa. Betlejemska sztafeta potrwa do 24 grudnia.

Z Polski światło trafi na Ukrainę, Białoruś, do Niemiec, Rosji, Danii i na Litwę. Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju została zapoczątkowana w 1986 r. przez austriackich skautów, którzy przywieźli płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego do katedry wiedeńskiej. Stamtąd, dzięki skautom, płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *