BŚP na Zawiszy

We wtorek 13 grudnia „Zawisza Czarny” po raz kolejny wyruszył z Gdyni w harcerski rejs z Betlejemskim Światłem Pokoju. Już po raz szósty Światło płynie na harcerskim żaglowcu.
11 grudnia harcerze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju z rąk skautów słowackich, by roznieść je po całej Polsce i przekazać na Białoruś, Ukrainę, Litwę, do Łotwy, Szwecji i Danii.

We wtorek ogień dotarł do Gdyni, na żaglowiec polskich harcerzy – „Zawiszę Czarnego”. W czwartek statek zawinął do portu w Liepaji, gdzie załoga spotkała się ze skautami łotewskimi, by przekazać im ten mały płomyk – symbol pojednania i braterstwa. W piątek zaś ogień dotarł do skautów z Litwy w Kłajpedzie. W sobotę „Zawisza” wraca do Gdyni, by w niedzielę, z nową załogą, wyruszyć ze Światłem do skautów z Danii i Szwecji.

Betlejemskie Światło Pokoju to symbol braterstwa i pojednania. Co roku ogień rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, za pośrednictwem skautów, rozchodzi się po całej Europie, trafiając do instytucji państwowych i mieszkańców, niosąc za sobą pokój.

Dodaj komentarz