Gra terenowa

GRA MIEJSKA W ZAKOPANYM

Tegoroczne gry terenowe są podzielone na różne stopnie trudności. Zgłoszone patrole samodzielnie wybiorą poziom gry dostosowany do indywidualnych potrzeb zuchów, harcerzy i wędrowników. Podczas gier uczestnicy będą mieli okazję poznać Zakopane i odwiedzić jego najważniejsze miejsca, także te związane z historią harcerstwa.

Współzawodnictwo inspirowane jest grami logicznymi, a głównymi elementami programu są mapy oraz karty zadań. Proponowany program doskonale połączy chęć poznawania miasta ze współzawodnictwem w myśl zasad fair play.

Gry terenowe zostaną podzielone na 4 poziomy trudności A, B, C i D.

• Poziom A będzie najkrótszą wersją gry dla gromad/ patrol zuchowch.
  • Poziom B to regularna wersja gry pokrywająca całość czasu przewidzianego na tę część programu. Przeznaczony jest dla drużyn/ patroli harcerskich, które po raz pierwszy planują wziąć udział w pełnowymiarowej, kilkugodzinnej grze terenowej.
  • Poziom C to również regularna wersja gry pokrywająca całość czasu. Zalecany jest drużynom/ patrolom harcerskim i starszoharcerskim, które mają już doświadczenie w wielkoformatowych grach terenowych i chciałyby podnieść poprzeczkę oraz stawić czoła nowym wyzwaniom i ambitniejszym zadaniom.
  • Poziom D to najbardziej zaawansowana wersja gry dla drużyn/ patroli starszoharcerskich oraz wędrowniczych.

Wszystkie gry będą mocno angażowały wszystkich członków patrolu (w liczbie uczestników przewidzianych i sugerowanych w regulaminie zlotu). Żadna z wersji gry nie jest objęta limitem zgłoszeń patroli. Wszystkie opcje zostały przewidziane na dowolną liczbę drużyn/gromad.

Światło dla ciebie — to tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju. Wszystkie pomysły, które złożą się na realizację tegorocznych gier terenowych, pomogą wynieść uczestnikom płomień inspiracji programowych, satysfakcji z wykonanych zadań i dobrej zabawy.

Gry terenowe będą łączyć poznawanie lokalnego folkloru ze współzawodnictwem pomiędzy patrolami. Zachęcamy do wybrania najlepszej opcji dla siebie. Już nie możemy doczekać się wspólnej, tatrzańskiej przygody!