Organizacja zlotu i bezpieczeństwo

W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju zapłonie na wigilijnych stołach milionów Polaków już po raz 30. To dzięki harcerkom i harcerzom z ZHP dociera ono do każdego, kto chce je przyjąć.

Z okazji okrągłej rocznicy przekazywania BŚP w Polsce, chcielibyśmy, aby jak najwięcej harcerek i harcerzy mogło spotkać się podczas Betlejemskiego Zlotu w Zakopanem, aby wspólnie zagłębić się w ideę Betlejemskiego Światła Pokoju.

Jako sztab BŚP zdajemy sobie sprawę z panującej pandemii i zmieniających się obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych. W związku z troską o zdrowie i bezpieczeństwo harcerek i harcerzy, uwzględniliśmy następujące możliwości organizacji Betlejemskiego Zlotu:

Opcja 1 – zlot w formie hybrydowej

Opcja ta zakłada, że część uczestników zlotu przyjedzie do Zakopanego, a część będzie uczestniczyć w wybranych formach programu online. Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego należy zdecydować się na jedną konkretna formę uczestnictwa w zlocie. Różnią się one wysokością opłaty, zawartością wyprawki oraz elementami programu.

Chcemy was również poinformować, że program w trakcie zlotu w Zakopanem może ulec modyfikacji ze względu na bezpieczeństwo i obowiązujące obostrzenia (np. organizacja koncertu). W celu bezpiecznego przebiegu zlotu oraz możliwości zachowania dystansu społecznego, zdecydowaliśmy się także na rezygnację z ciepłego posiłku na rzecz suchego prowiantu.

Opcja 2 – zlot w formie online

Jeżeli sytuacja epidemiologiczna nie będzie pozwalała na organizację wydarzeń, zlot zostanie całkowicie przeniesiony do Internetu. Informację o tym podamy do 10 listopada – to wtedy zapadnie ostateczna decyzja o formie zlotu. W przypadku organizacji zlotu całkowicie online patrole zgłoszone na formę stacjonarną zostaną automatycznie przeniesione na formę online oraz dostaną zwróconą odpowiednią ilość wpłaconych środków.

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo. Chcemy zapewnić was, że dołożymy wszelkich starań, aby tegoroczny Betlejemski Zlot był nie tylko wielkim przeżyciem dla jego uczestników, ale by był także bezpieczny i zgodny z obowiązującymi wytycznymi. W podejmowanych przez nas decyzjach kierować będziemy się zdrowiem uczestników.

Już teraz zapraszamy was do uczestnictwa w zlocie. Mamy nadzieję, że będzie to dla was niezapomniana przygoda. Przed zgłoszeniem patrolu prosimy was o dokładne zapoznanie się z regulaminem zlotu. W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy na swiatlo@zhp.pl.

Do zobaczenia na zlocie!

hm. Maciej Szczęsny