Betlejemskie zadanie

Betlejemskie zadanie to inicjatywna skierowana do wszystkich uczestników zlotu, zarówno tych którzy przyjadą do Zakopanego, jak i tych którzy wezmą udział w zlocie online.

W tym roku w ramach Zadania Betlejemskiego chcemy Was zachęcić do zatroszczenia się o osoby starsze w Waszym otoczeniu. Mogą to być sąsiedzi, przyjaciele drużyny lub Wasi bliscy. Przygotujcie wspólnie drużyną lub samodzielnie w domach kartkę świąteczną, w której napiszecie życzenia, a następnie – zachowując środki bezpieczeństwa – dostarczycie je osobom starszym, które w tym czasie mogą być samotne.

Kartki możecie wrzucić do skrzynki, położyć pod drzwi lub przekazać razem z zakupami. Niech w trakcie najbliższych tygodni nasze domy zamienią się w Fabrykę Kartek tak, abyśmy mogli w ten prosty sposób podzielić się z osobami starszymi obecnością i przede wszystkim pamięcią o nich. Ten właśnie prosty gest będzie służbą wykonaną na rzecz drugiego człowieka, która poprzedzi przyjęcie przez nas wszystkich Światła Służby. Do dzieła!

Wszystkie wykonane, wysłane i dostarczone kartki wrzućcie na Wasze profile na Facebooku lub fanapage’e drużyn z hasztagami #bsp2020 #swiatlosluzby #kartkabsp2020, abyśmy mogli je wszystkie zobaczyć.