Komunikaty dla patrolowych

Komunikat z 5 grudnia 2020 r.

Druhny i Druhowie,

już za tydzień spotkamy się wirtualnie podczas Zlotu Betlejemskiego 2020. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje. Mail dotyczy patrolu o ID: xxx

  1. Wyprawka

W takcie zlotu będziemy wysyłać wyprawkę na adres podany w zgłoszeniu. Jeśli w adresie jest błąd – prosimy o informację do 09.12.2020 r.

1.Zadanie betlejemskie

Zachęcamy do realizacji zadania betlejemskiego. Zadanie można wykonać zarówno przed zlotem, jak i po nim. Pokażmy, że pamiętamy o osobach starszych! Czekamy na otagowane zdjęcia! Więcej szczegółów znajdziecie pod linkiem.

2. Propozycja programowa

Wydział Wychowania Duchowego i Religijnego GK ZHP przygotował propozycję programową poświęconą BŚP. Zachęcamy do skorzystania z niej w okresie adwentu. Propozycję możecie znaleźć w zakładce bezpośrednio tutaj.

3. Program zlotuPoniżej przedstawiamy harmonogram zlotu.
Linki do wydarzeń transmitowanych online zostaną udostępnione:
– na stronie swiatlo.zhp.pl
– na wydarzeniu „Betlejemski Zlot” na Facebooku.

Piątek  

18.00-18.30– rozpoczęcie zlotu, podsumowanie propozycji programowej „Teczka serdecznej pamięci” oraz „Dar ZHP na 100”
18.30-20.00 czuwanie modlitewne /transmisja online/

Sobota 

9.00 – 14.30 – gry miejskie
/szczegóły gier miejskich zostaną rozesłane do końca tygodnia oddzielną korespondencją – tylko do patroli, które wybrały trasę gry/
8.30 – 14.45 – konferencja instruktorska
15.00 – 16.30 – koncert zespołu Wołosatki /transmisja online/
18.00 – 20.00 – konkursy indywidualne dla uczestników zlotu
/opis i regulamin konkursów będzie można znaleźć na stronie swiatlo.zhp.pl w zakładce Konkursy indywidualne od 7.12.2020/

Niedziela 

11.00 – Msza Święta z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju reprezentacjom chorągwianym/transmisja online/

  • Konkursy indywidualne

Konkursy indywidualne to propozycja skierowana bezpośrednio do uczestników zlotu. Zadania będą publikowane na wydarzeniu BŚP https://www.facebook.com/events/715087552547594od 18.00 do 20.00 w sobotę 12 grudnia. Kilka pierwszych poprawnych odpowiedzi będzie nagrodzonych drobnymi upominkami (będą wysłane na adres podany w zgłoszeniu). Prosimy o przekazanie informacji o konkursach członkom patrolu wraz z identyfikatorem patrolu (ID: xxx), który będzie potrzebny do wysyłania odpowiedzi.

  •  Prośba

Tak jak wcześniej informowaliśmy, przeniesienie zlotu do przestrzeni wirtualnej było dla nas trudną decyzją, lecz, ze względu na troskę o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, jedyną słuszną.

Mimo, iż elementy programu będą realizowane w Zakopanem, nie można w nich uczestniczyć, będzie to możliwe jedynie w formie zdalnej. Nie ma możliwości bezpośredniego udziału ani w koncercie, ani w przekazaniu Światła, ani w Mszy Świętej z przekazaniem Światła reprezentacjom chorągwianym (oprócz 2-osobowych reprezentacji chorągwi). Jest to dla nas niezmiernie ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym wolontariuszom i jednocześnie działać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dlatego prosimy o nieprzyjeżdżanie do Zakopanego. Jeszcze raz podkreślamy, że nie będzie możliwości uczestniczenia w programie realizowanym na miejscu.

  • Rady związane z przekazywaniem Światła

W najbliższych dniach na stronie swiatlo.zhp.pl w zakładce Komunikaty dla patrolowych znajdziecie rady dotyczące organizowania przekazywania Światła, aby wszystko odbyło się bezpiecznie i zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami.