Konferencja prasowa Betlejemskiego Światła Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju dotrze do Polski już w najbliższą niedzielę. Po słowackiej stronie Tatr, w miejscowości Svit, odbędzie się Msza Święta, podczas której ponad 3400 harcerek i harcerzy odbierze betlejemski ogień z rąk słowackich skautów. Z tej okazji zorganizowana została dzisiaj konferencja prasowa w siedzibie Katolickiej Agencji Informacyjnej.

W spotkaniu uczestniczyła Naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad, Naczelny Kapelan ZHP hm. Wojciech Jurkowski oraz zastępca dyrektora Caritas Polska ksiądz Marek Dec. Mówili o idei Światła, Zlocie w Zakopanem i betlejemskiej sztafecie. Zwracali szczególną uwagę na hasło tegorocznej edycji, które brzmi „Światło, które łączy”.

„Światło jest darem, którym chcemy się podzielić. Niesie ze sobą pokój, pogłębia wiarę, przypomina o radości z narodzin Jezusa Chrystusa. Przypomina nam, że mamy być lepsi, życzliwsi, bardziej pomocni dla drugiego człowieka” – mówił Naczelny Kapelan ZHP.

Zastępca dyrektora Caritas Polska ksiądz Marek Dec opowiedział o tym, co łączy Betlejemskie Światło Pokoju i Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ponieważ to właśnie świeca — symbol pokoju i braterstwa oraz świeca WDPD — symbol pomocy innym — stały się nieodłącznymi elementami polskiej Wigilii.

BŚP dotrze do Polski już w niedzielę, a od poniedziałku roznoszone będzie do wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć.