Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w chorągwiach

Chorągiew Białostocka:

Chorągiew Dolnośląska:

Chorągiew Gdańska:

• 12 grudnia (sobota) – przylot Betlejemskiego Światła Pokoju do woj. pomorskiego; pierwszy dzień odbierania Światła z Domu Harcerza w Gdańsku
    • 14 grudnia (wtorek) 17.00 – uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom i mieszkankom Gdańska oraz harcerkom i harcerzom Chorągwi Gdańskiej ZHP; msza święta po uroczystości
    • Światło będzie można odebrać z Domu Harcerza przez dwanaście dni od 12 grudnia do 24 grudnia.

Chorągiew Kielecka:

• 12.12 (niedziela) o 18.30 odbędzie się uroczysta msza w Kościele Akademickim Jana Pawła II, w trakcie której Światło zostanie przekazane reprezentacjom hufców, które będą przekazywać Światło na swoim terenie działania;
  • 12.12 (niedziela) o 20.00 na Kieleckim Rynku, w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego, w czasie Międzypokoleniowego Koncertu Kolęd i Pastorałek odbędzie się przekazanie Światła mieszkańcom i mieszkankom Kielc.

Chorągiew Krakowska:

• 15:45 apel na Wzgórzu Wawelskim
  • 16:30 w Królewskiej Katedrze na Wawelu Eucharysta pod przewodnictwem bp Jana Zająca
  • po Mszy Świętej wspólny przemarsz na Rynek Główny, gdzie Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przekazane mieszkańcom Krakowa i przybyłym gościom

Chorągiew Kujawsko-Pomorska:

• 13 grudnia 2021 o godz. 18.15 (początek uroczystości) w Solcu Kujawskim w kościele parafialnym pw. Nawrócenia Św. Pawła

Chorągiew Lubelska:

Chorągiew Łódzka:

Chorągiew Mazowiecka:

Chorągiew Opolska:

Chorągiew Podkarpacka:

• Uroczystość Rozesłania Betlejemskiego Światła Pokoju odbedzie się 12.12.2021. o godz. 19:00 w kościele pw. św. Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Informacja na stronie www chorągwi.
  • Ponadto w dniu 13.12.2021 o godzinie 10.00 na przejściu graniczny w Korczowej Komenda Chorągwi Podkarpackiej ZHP przekaże Światło przedstawicielom Chorągwi Lwowskiej Organizacji “Płast” w Ukrainie.

Chorągiew Stołeczna:

• Msza święta z Przekazaniem BŚP hufcom stołecznym odbędzie się o godz. 16:00 12 grudnia (niedziela) w Archikatedrze Warszawskiej pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej 8 na Warszawskiej Starówce. Modlitwie będzie przewodniczył kard.Kazimierz Nycz.
  • Przekazanie Światła wszystkim harcerzom i mieszkańcom Warszawy odbędzie się na Placu Zamkowym przy kościele akademickim św. Anny po zakończeniu uroczystości w Archikatedrze.

Chorągiew Śląska:

• Częstochowa: niedziela 12 grudnia (obowiązują zgłoszenia)
    15.00 – Otwarcie Sali Ojca Kordeckiego, przyjmowanie reprezentacji 15.00 – Bieg Betlejemski dla chętnych ekip
    16.00 – Rozpoczęcie uroczystości w sali o. Kordeckiego
    18.30 – Msza Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, po której odbędzie się przekazanie BŚP.
  • Piekary Śląskie: poniedziałek 13 grudnia o godz. 18.00 w Bazylice Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja harmonogram
    18.00-19.00- msza św. roratnia połączona z przekazaniem światła przez władze Chorągwi Śląskiej ZHP (po Mszy Św. Na Rajskim Placu)
    19.00-19.45- uroczysta iluminacja choinki miejskiej (w zależności od obowiązujących obostrzeń)

Chorągiew Warmińsko-Mazurska:

Chorągiew Wielkopolska: