Rejs z Betlejemskim Światłem Pokoju

W tym roku już po raz dziewiąty harcerki i harcerze wyruszą w rejs na s/y Zawisza Czarny z Betlejemskim Światłem Pokoju. 17 grudnia wypłyną do Karlskrony, aby przekazać Światło szwedzkim skautom.

Uczestnicy rejsu będą tym samym częścią ogromnej sztafety Światła, która zaczyna się w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To ogień właśnie z tej Groty przekazują sobie skauci z wielu krajów świata. Ogień trafia do domów, do wszystkich tych, którzy chcą go przyjąć. Podawany jest z miasta do miasta. Przekracza granice województw, państw, a dzięki nim… trafia także za morze.

Po dopłynięciu do portu w Karlskronie 40-osobowa załoga spotyka się ze szwedzkimi skautami i udaje się do Kościoła Admiralicji, gdzie przekaże Światło do tamtejszej parafii ewangelickiej.